Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nie tylko detale Łodzi

Galeria moich fotografii w której znajdziecie nie tylko zdjęcia zrobione w Łodzi, ale również w wielu innych ciekawych miejscach.

Category Albums Files
PrzyrodaWszystko to co pozwoliło się sfotografować i nie uciekło na mój widok. Oczywiście są tu również zdjęcia z królestwa Flory.
2 13
Flora - rośliny


DSC_9174.jpg

Flora (z łac. Flora – rzymska bogini kwiatów)

5 files, last one added on Sep 22, 2013
Album viewed 20 times

Fauna - zwierzęta


DSC_0416.jpg

Fauna (od łac. Faunus – bóg trzód i pasterzy)

8 files, last one added on May 03, 2015
Album viewed 20 times

2 albums on 1 page(s)

ŁódźW tym miejscu znajdziesz zdjęcia wykonane w moim rodzinnym mieście. Są to nie tylko fotografie budynków ale przede wszystkim zdjęcia wielu detali architektonicznych, które zwróciły moją uwagę.
17 598
Żeliwo i inne metale


DSC_8403.jpg

W albumie znajdziecie nie tylko zdjęcia żeliwnych elementów infrastruktury miasta ale również fotografie włazów kanalizacyjnych, repery geodezyjne czy inne metalowe elementy wykonane niegdyś z wielką starannością. Można tu zobaczyć ozdobne balustrady balkonów, nietuzinkowe kraty czy ogrodzenia.

12 files, last one added on May 16, 2015
Album viewed 30 times

Z zadartą głową


DSC_7359.jpg

Głównie to, na co w pośpiechu dnia nie zwracamy uwagi. Przecież mało kto chodząc po mieście patrzy na zdobienia kamienic! Nie zauważa się roślinności czy ptaków na elewacjach, a przeceż unosząc głowę można spotkać: słoneczniki w zimie, kosze owoców, czy nietoperza w gorące letnie południe. Tu zobaczycie też miejskiego pawia poza murami zoo, czy pszczoły zastygłe w locie na tle ula.

41 files, last one added on Oct 09, 2013
Album viewed 22 times

Widoki


DSC_2699.JPG

Tu będą pojawiać się fotografie, które nawet mnie się spodobały :D

5 files, last one added on Sep 23, 2013
Album viewed 28 times

Różności


DSC_7647.jpg

Tu spotkacie fotki z Łodzi, które pokazują coś ciekawego a nie pasują do innych albumów.

4 files, last one added on Oct 09, 2013
Album viewed 35 times

Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej


DSC_7854.jpg

W 2008 r. przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi otwarto Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej. W chwili obecnej znajduje się w nim osiem budynków, które na pewno trzeba zobaczyć. Sam pomysł skansenu - znakomity natomiast szkoda, że nie do końca utrzymano klimat dawnej Łodzi. Mnie brakuje tu rynsztoków czy choćby prawdziwych latarni gazowych (nie imitacji o dziwnym wyglądzie), ławki przed obiektami też nie mają nic wspólnego z ówczesnymi. Reasumując pomysł SUPER - wykonanie polskie.

30 files, last one added on Sep 12, 2013
Album viewed 22 times

Dawny gmach Miejskiego Towarzystwa Kredytowego


DSC_7841.jpg

Ostatnio było mi dane zobaczyć jeden z odnowionych w ostatnim czasie budynków o szczególnych walorach estetycznych. Dawny gmach Miejskiego Towarzystwa Kredytowego w Łodzi znajdujący się przy ul. Pomorskiej 21 zachwyca swoim wyglądem. Jeszcze nie tak dawno rozpadająca się ruina a dziś sami zobaczcie...

15 files, last one added on Sep 12, 2013
Album viewed 15 times

Zajezdnia tramwajowa BRUS


DSC_8331.jpg

W tym albumie zobaczycie kilka ciekawostek, które "niedługo" można będzie zobaczyć w zajezdni tramwajowej na Brusie mieszczącej się w Łodzi przy ul. Konstantynowskiej 115. Zajezdnię otwarto w 1910 r. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem na jej teren muzeum komunikacji

91 files, last one added on Sep 18, 2013
Album viewed 22 times

Zajezdnia tramwajowa DĄBROWSKIEGO


DSC_6347.JPG

Zdjęcia zostały wykonane na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Dąbrowskiego w 2011 roku jeszcze przed fatalnym w skutkach pożarem dachu hali głównej. Jak zobaczycie w podziemiach MPK pozostawiło całkiem sporo nowych rzeczy a trzeba wiedzieć, że zanim fotografie wykonywano obiekt był dłuższy czas ogólnie dostępny, ogrodzenie było całkowicie rozbite i wstęp na teren był swobodny. Ile dobra zostało wyniesione przez złomiarzy tego się nigdy nie dowiemy.

51 files, last one added on Sep 19, 2013
Album viewed 29 times

Pozostałości instalacji oświetlenia gazowego


DSC_7691.jpg

W albumie zobaczycie fotografie tej nielicznej części instalacji oświetlenia gazowego w Łodzi, która pozostała do dnia dzisiejszego. Oświetlnie gazowe w naszym mieście pojawiło się 13 lipca 1869 roku natomiast ostatnia latarnia gazowa została wyłączona w 1964 roku. Przez prawie 100 lat było nieodłącznym elementem krajobrazu łódzkich ulic. Dziś w mieście nie pali się nawet jedna latarnia gazowa, jest to tym bardziej smutne, że remontując ul. Piotrkowską można było pójść śladem Wrocławia i o tym pomyśleć. Również w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej powinny stać gazowe latarnie a nie liche atrapy.

20 files, last one added on Sep 20, 2013
Album viewed 32 times

Radegast - bez komenarza


nienazwany-9jjj.jpg

Kilka zdjęć wykonanych w oddziale „Stacja Radegast” Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, przy al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt-getta

10 files, last one added on Sep 21, 2013
Album viewed 16 times

Pokazowy łódzki schron


DSC_0657.JPG

Dawno temu udało mi się wpaść do jednego z kilku pomieszczeń schronowych, które do dnia dzisiejszego utrzymują niektóre spółdzielnie mieszkaniowe. Warto wiedzieć, że swojego czasu identyczne pomieszczenia z podobnym wyposażeniem znajdowały się w większości piwnic starych bloków czy łódzkich kamienic.

37 files, last one added on Sep 24, 2013
Album viewed 82 times

"Schron"pod halą sportową w Łodzi


DSC_6228.jpg

Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przy ul. ks. Skorupki 21. Od dawna słyszałem, że pod nią znajduje się schron o olbrzymiej powierzchni ponad pięciu i pół tysiąca metrów. Nie byłbym sobą gdybym się tam nie wybrał i na własne oczy tego nie sprawdził. W tym albumie fotorelacja z tego wypadu.

32 files, last one added on Sep 18, 2013
Album viewed 61 times

Pałac Herbsta - muzeum


DSC_9178.jpg

Zdjęcia wykonane we wnętrzach muzeum pałacu Herbsta, który stanowi oddział Muzeum Sztuki w Łodzi.Pałac został wzniesiony ok. roku 1875 i był prezentem ślubnym Karola Wilhelma Scheiblera dla córki Matyldy i zięcia Edwarda Herbsta. Zdjęcia wykonane bez lampy :(

63 files, last one added on Oct 17, 2013
Album viewed 20 times

Zakładowy schron


DSC_0690.JPG

Fotki wykonane w jednym z trzech schronów znajdujących się na terenie pewnego łódzkiego zakładu. Specjalnie nie piszę gdzie, ale każdy z łodzian codziennie widuje obiekty należące do tego zakładu. Album przybliża zagadnienia, których starsze pokolenia uczyły się na lekcjach przysposobienia obronnego natomiast obecna młodzież powinna poznać na wypadek ataku zombie :)

42 files, last one added on Oct 20, 2013
Album viewed 44 times

WIMA - Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego


DSC_1924.JPG

Kilka fotek wykonanych w jednej spośród wielu dawnych fabryk włókienniczych Łodzi. Musicie wiedzieć, że właśnie WIMA działała najdłużej i została zamknięta jako ostatnia z nich. Dzięki obecnemu zarządowi jest szansa, że nie popadnie w ruinę. Tymczasem zobaczcie sami jak to wygląda teraz. Jeśli jesteście ciekawi fotek szczelin przeciwlotniczych znajdujących się na terenie zakładu to zajrzyjcie do albumu "Zakładowe szczeliny przeciwlotnicze" w mojej galerii Picasa.

75 files, last one added on Oct 20, 2013
Album viewed 40 times

Kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza


DSC_9348.jpg

Kilka fotek z wnętrza najbardziej znanego łódzkiego kościoła ewangelicko-augsburskiego. We wnętrzu zobaczymy m.i.n. gigantyczny żyrandol o średnicy 4 metrów, który ma ponad 240 punktów świetlnych. A w albumie zobaczycie mechanizm do jego opuszczania oraz przepiękne witraże - ponoć jedne z większych w Europie, jest też widok z wieży, dzwonnica od środka, widok na organy :) czy zdjęcia mechanizmu zegarowego.

33 files, last one added on Nov 30, 2013
Album viewed 16 times

17 albums on 2 page(s) 1

Polska jakiej nie znacie - zdjęcia z ciekawych miejsc.Kategoria zawierająca bardzo różne albumy, wszystkie łączy to, że każde z tych miejsc warte jest zwiedzenia, każde też zdradza moje zaintereswania.
19 718
MRU - Międzyrzecki Rejon Umocniony


DSC_0185.jpg

Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) położony w łuku Odry i Warty rozciągający się na odcinku ok. 100 km. system poniemieckich fortyfikacji. Został zbudowany w latach 30. XX w. na ówczesnym polsko-niemieckim pograniczu. W albumie jest kilka fotek z nie tylko z podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza ale również obiektów infrastruktury naziemnej.

92 files, last one added on May 03, 2015
Album viewed 24 times

Amplifikatornia w Świdnicy


DSC_6511.jpg

To album ze zdjęciami jednego z jeszcze do niedawna "nieistniejących" obiektów. Mowa o jednej z dwóch amplifikatorni widm, znajdujących się na południu Polski, o których istnieniu wiemy. Obiekt znajdujący się w centrum Świdnicy umieszczony został w piwnicach domu oraz pod przyległym do niego ogrodem. Schron był częścią systemu łączności nazistowskiej Rzeszy na wschodnich rubieżach ówczesnych Niemiec. Jego rozmiar oraz część zachowanego wyposażenia zobaczycie na zdjęciach.

37 files, last one added on Sep 18, 2013
Album viewed 20 times

Schron dla władz miasta


DSC_0049.jpg

Album zawiera zdjęcia z jednego z siedmiu bliźniaczych obiektów wybudowanych jako schrony pod domami mieszkalnymi miast. Widoczny na zdjęciach obiekt znajduje się w Poznaniu podobny został udostępniony zwiedzającym niedawno w Kaliszu. Obiekt o kubaturze ok. 500 m2 powstał prawdopodobnie w 1957 roku natomiast odtajniony został dopiero w roku 2010.

36 files, last one added on May 03, 2015
Album viewed 20 times

Obiekt specjalny 86092 - Krąpiewo


DSC_5820.JPG

Album pokazuje fotografie wykonane w 2012 r. w podziemnym bunkrze zbudowanym podczas okresu zimnej wojny. Obiekt znajduje się pod ziemią, obok małej wsi pod Bydgoszczą, kamufalrzem bunkra był budynek wiejskiej hydroforni znajdujący się nad nim. Pod ziemią na głębokości 8 m wykonano szereg pomieszczeń o łącznej kubaturze 1100 m2. Wiele osób twierdzi, że obiekt był częścią systemu BARS osobiście po lekturze sporej ilości materiałów nie wierzę w takie przeznaczenie. Faktem jest, że wokół obiektu znajdowały się setki metrów anten. Obiekt obecnie w rękach prywatnych został "wyremontowany" - kiedy wykonywałem fotografie właśnie trwało uswanie pozostałego jeszcze wyposażenia. W roku 2011 miejsce to otrzymało wyróżnienie i tytuł Turystycznej Perły w Koronie Województwa Kujawsko - Pomorskiego a teraz...

36 files, last one added on Sep 06, 2013
Album viewed 27 times

Hydrierwerke Pölitz - Fabryka benzyny syntetycznej w Policach


DSC_5641.JPG

W województwie zachodniopomorskim niedaleko Szczecina w Policach dzięki stowarzyszeniu SKARB możemy podziwiać pozostałości fabryki benzyny syntetycznej. Jej budowę rozpoczęto w 1937 roku. Fabrykę zbudowano na bazie zakładu regenerującego zużyte paliwa okrętowe. Produkcja ruszyła w maju 1940 roku. Na 1500 hektarach powierzchni między Policami i Jasienicą wzniesiono ogromne silosy, kanały oraz inne instalacje, z których większa część z uwagi na dość szczególny rodzaj produkcji i jej znaczenie strategiczne dodatkowo była umieszczona w bunkrach. W czasie trwania wojny w zakładach tych do pracy wykorzystywano więźniów pobliskich obozów. Niewolniczo pracowało tu ok. 30 tys. osób. Fabrykę już w miesiąc po wojnie zaczęli demontować Rosjanie.

39 files, last one added on Sep 11, 2013
Album viewed 19 times

Schron pod dworcem PKP w Szczecinie


DSC_5497.JPG

Sczecin - miasto schronów. Jeden z nich znajduje się pod dworcem kolejowym. Udostępnione są dwie trasy turystyczne: "Zimna Wojna - życie w PRL-u" i "II Wojna Światowa" W albumie znajdziecie kilka fotek z trasy zapraszam do zwiedzenia tego LSR - Luftschutz Räume

43 files, last one added on Sep 11, 2013
Album viewed 22 times

Elektrownia wodna Lubachów


DSC_6733.jpg

Album powstał dzięki uprzejmości pana Henryka H. i firmy TAURON Energia, której należy złożyć wielkie gratulacje za prowadzoną politykę ochrony obiektów zabytkowych. Podczas gdy inne firmy patrzą jedynie na zyski, oni utrzymują elektrownie wodne z urządzeniami pamiętającymi początki XIX w. Obiekty wyposażone w stare, mało wydajne urządzenia, pomimo że mogliby je zezłomować i wymienić na nowe, bezobsługowe turbozespoły.

27 files, last one added on Sep 18, 2013
Album viewed 18 times

Elektrownia wodna Bledzew


DSC_0412.jpg

Zwiedzając rejony MRU warto zajrzeć do Bledzewa. Choć będący elementem MRU most przesuwno - rolkowy jest właśnie remontowany? i nie jest dobrym obiektem do zdjęć to po wcześniejszym umówieniu się można zwiedzić zabytkową hydroelektrownię nad zalewem Bledzewskim. Jest to pięciokondygnacyjny gmach, który powstawał na spiętrzonych wodach Obry w latach 1908-10. Choć wyposażenie nie jest tak imponujące jak w Lubachowie to jednak warto tu zajrzeć. Uroczo wygląda sam budynek z doklejoną mini żółtą wieżyczką.

22 files, last one added on May 03, 2015
Album viewed 15 times

Schron pod Placem Solnym we Wrocławiu


DSC_8637.jpg

Pod częścią pl. Solnego we Wrocławiu znajduje się schron o powierzchni około 1000 m². W czasie wojny mógł on pomieścić ok. 300 osób. Poza izbami schronowymi były tu toalety, kuchnia, łazienki, pralnia i punkt medyczny. Obiekt był skanalizowany, posiadał odwodnienie i dwa wyjścia. Jedyne obecnie dostępne znajduje się w wejściu do podziemnej, damskiej toalety. Twórcą podziemnego obiektu był Richard Konwiarz. Dzięki dobremu zabezpieczeniu do dziś w obiekcie zachowały się elementy wyposażenia (również te stalowe) czy oryginalne napisy. Zapraszam do zwiedzenia.

33 files, last one added on Sep 18, 2013
Album viewed 21 times

Stacja filtrów w Warszawie


DSC_4578.JPG

Zdjęcia wykonane w jednym z nielicznych w naszym kraju miejsc, które mogą poszczycić się mianem pomnika historii. Zespół stacji filtrów Williama Lindleya to najstarsza zachowana część Zakładu Wodociągu Centralnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie. Stacja leży przy ulicy Koszykowej i obecnie zajmuje ponad 30 hektarów. Niewątpliwie warto zobaczyć ten obiekt.

49 files, last one added on Sep 18, 2013
Album viewed 18 times

Totenburg - mauzoleum w Wałbrzychu


DSC_8923.jpg

Fotografie dość nietypowego miejsca, szukając o nim informacji dowiedziałem się, że to ponoć ostatnie tego typu miejsce, inne podobne budowle dawno wysadzono. Miejsce w które rzadko ktoś zagląda, znajduje się na uboczu, samotne pośród drzew. Do dziś czuć tu mistycyzm tak uwielbiany przez wodza III Rzeszy.

12 files, last one added on Sep 20, 2013
Album viewed 17 times

Obiekt specjalny 3001 - Podborsko (Подборско)


DSC_4934.JPG

Zdjęcia wykonane w 2011 roku na terenie obiektu specjalnego nr 3001 znajdującego się w lesie niedaleko miejscowości Podborsko. Jest to jedno z trzech miejsc w Polsce w których Armia Czerwona w ramach operacji o kryptonimie "WISŁA" przechowywała głowice atomowe. W połowie lat 80 znajdowało się tu 178 ładunków jądrowych (po około 60 jednostek na składnice), bomb lotniczych z głowicami jądrowymi 15 kt oraz 05 kt min dla polskich SU22 z 3 DLMB. Po wyjeździe wojsk "zaprzyjaźnionych" stacjonowała tu JW Marynarki Wojennej. W chwili wykonywania zdjęć obiekt był w zarządzie Oddziału Tymczasowego Zakwaterowania Skazanych ZK Koszalin.

63 files, last one added on Sep 21, 2013
Album viewed 35 times

Kuchnia zamku Książ


DSC_6519.jpg

Udało mi się zwiedzić prawie nigdy nieudostępniane pomieszczenia kuchenne znajdujące się na najwyższej kondygnacji zamku Książ. W albumie znajdziecie tylko kilka zdjęć z wycieczki po zamku. To jedno z miejsc w których trzeba być KONIECZNIE i zobaczyć wszystko na własne oczy. Polecam wam wybrać się tam jesienią.

41 files, last one added on Sep 23, 2013
Album viewed 24 times

Skansen Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej


DSC_0483.jpg

W skansenie zobaczycie budynki mieszkalne, kuźnię, olejarnię oraz jedyny działający w województwie łódzkim wiatrak z 1820 roku. Umieszczono tu zabudowania z przełomu XIX-XX wieku, które można było spotkać w tym rejonie.

30 files, last one added on May 02, 2015
Album viewed 10 times

Poznański schron


DSC_0011.jpg

Obiekt powstał na przestrzeni 1903-1907 r. jako jedno z umocnień Twierdzy Poznań. W okresie Zimnej Wojny został zmodyfikowany i przystosowany na potrzeby Obrony Cywilnej. Jak w większości takich obiektów tu również widać brak funduszy i walkę grupy zapaleńców o zachowanie/odrestaurowanie obiektu.

14 files, last one added on May 03, 2015
Album viewed 16 times

Kopalnia uranu - Kowary


DSC_8838.jpg

Kilka zdjęć wykonanych w jednej ze sztolni byłej kopalni uranu w Kowarach. Przez lata działania kopalni po chodnikach poruszali się nie tylko górnicy ale również przechadzali się nimi kuracjusze. Funkcjonował tu podziemny ośrodek inhalacji radonowych pomocnych przy schorzeniach układu krążenia, układu oddechowego czy zaburzeń odporności. Kowarskie inhalatorium radonowe było jedynym tego typu obiektem w Polsce i tylko jednym z pięciu na świecie natomiast podczas działalności obiektu jako kopalni wydobyto tu prawie 200 ton U-238

20 files, last one added on Oct 20, 2013
Album viewed 19 times

19 albums on 2 page(s) 1

OpuszczoneZdjęcia z bardzo różnych obiektów, które w chwili wykonywania zdjęć pozostawały niewykorzystywane.
8 432
Szpital psychiatrzyczny Owińskich


DSC_0119.jpg

Opuszczony szpital psychiatryczny w Owińskiej pod Poznaniem to miejsce bardzo klimatyczne, z ciekawą historią - właśnie w takich miejscach czuć atmosferę jak z dobrego horroru. Placówka ta w trakcie II WŚ brała udział w akcji T4 ("Eliminacja życia pozbawionego wartości").

Ten album nie zawiera komentarzy...

35 files, last one added on May 03, 2015
Album viewed 20 times

Kotłownia Zakładów Feniks


DSC_8134.jpg

W Łodzi obiekt przy skrzyżowaniu ul. Stokowskiej i Śnieżnej znajduje się wyłączona z użytku w 2002 r. kotłownia służąca niegdyś największym w Polsce zakładom przemysłu pończosznego - FENIKS. Obecnie na terenie wokół kotłowni znajduje się kilka firm dzięki czemu obszar jest zamknięty i chroniony. Tylko dlatego w środku zachowało się wyposażenie w stanie prawie nienaruszonym.

73 files, last one added on Sep 06, 2013
Album viewed 58 times

Juchowo pałac von Kleistów


DSC_4977_7a_8_tonemapped.jpg

Juchowo to miejscowość leżąca na terenie powiatu szczecineckiego, możemy tam zobaczyć wybudowany w 1874 roku pałac zbudowany w stylu eklektycznym, na fundamentach dawnego dworu. Otacza go rozległy park, choć tuż obok tętni życie co zobaczycie na fotografiach. To miejsce na przepiękny plener fotograficzny, gwarantujące zdjęcia w klimacie halloween.

22 files, last one added on Sep 06, 2013
Album viewed 39 times

Zakłady POLMO


DSC_2599.JPG

Album zawiera zdjęcia wykonane podczas wizyty w opuszczonym budynku należącym niegdyś do Fabryki Osprzętu Samochodowego POLMO Łódź. Nie wiem jak teraz, ale przejeżdżając obok na co dzień, przez kilka lat, widziałem, że obiektu tylko nieraz pilnowała ochrona. Były okresy gdy być może z uwagi na brak środków ochrona znikała a wtedy natychmiast pojawiali się złomiarze.

87 files, last one added on Sep 23, 2013
Album viewed 23 times

Gierkówka


DSC_8210_Panorama_2.jpg

Spalskie lasy, położone na drodze ze stolicy do Katowic to idealne miejsce na zbudowanie willi dla I Sekretarza Edwarda Gierka. Na ówczesne czasy ośrodek był cudem, willa posiadała dwa piętra, w piwnicy była sala kinowa, ponadto kryty basen, sala bilardowa, kilka pokoi gościnnych każdy z łazienką, olbrzymia kuchnia i jeszcze większą jadalnią. Wszystko z dala od ludzi strzeżone przez żołnierzy stacjonujących tam tylko w tym celu. A tak to wyglądało:

32 files, last one added on Oct 09, 2013
Album viewed 22 times

Przędzalnia cienkoprzędna Grohmana na Księżym Młynie


DSC_3214.JPG

Budynek fabryczny powstał w 1888 roku dla Henryka Grohmana, jest to budynek czterokondygnacyjny na planie kwadratu. We wnętrzu znajdowała się przędzalnia cienkoprzędna. Hale produkcyjne wsparte są na systemie żeliwnych słupów ustawionych w 6 rzędach. Znajdowały się tu ponadto magazyny i warsztaty, od zachodu wznosił się parterowy budynek z pomieszczeniami maszyny parowej, któremu towarzyszył nieistniejący wysoki komin. Istnieje za to charakterystyczna wieża wodna będąca jednocześnie klatką schodową. Tuż obok znajdował się budyneczek, w którym zakładu UNIONTEX miały swoją centralę telefoniczną.

167 files, last one added on Oct 20, 2013
Album viewed 20 times

Dawna farbiarnia Karla Sängera


photo.jpg

W Łodzi na terenie pomiędzy obecnymi ulicami Wróblewskiego Wólczańską i Skrzywana w 1823 roku farbiarnię wełny otworzył Karl Gottlieb Sänger. Zakład miał być wyposażony w dwie kadzie, jeden kocioł cynowy oraz dwa kotły miedziane. Obecnie z zabudowań fabrycznych pozostał tylko jeden budynek ale za to jaki, zobaczcie sami:

8 files, last one added on Sep 05, 2013
Album viewed 27 times

Inne


DSC_0173.jpg

Inne opuszczone miejsca (zbyt mało zdjęć na osobny album)

8 files, last one added on May 03, 2015
Album viewed 21 times

8 albums on 1 page(s)

1,761 files in 46 albums and 4 categories with 0 comments viewed 9,804 times

Random files
DSC_4735.jpg
Pszczółki, ul i sowa czyli ciężko pracuj a osiągniesz mądrość2 views
DSC_7732.jpg
Ktośsię zastanawiał jak wygląda silnik od tramwaju?2 views
DSC_6431.jpg
Pomieszczenie filtrowentylatorów - sprawnych!7 views
DSC_5919.jpg
Na dawnym Hotelu Adolfa Manteufla2 views
DSC_9108.jpg
2 views
DSC_9124.jpg
2 views
DSC_8904.JPG
1 views
DSC_1324.jpg
2 views