Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nie tylko detale Łodzi

Galeria moich fotografii w której znajdziecie nie tylko zdjęcia zrobione w Łodzi, ale również w wielu innych ciekawych miejscach.


Żeliwo i inne metale


DSC_8403.jpg

W albumie znajdziecie nie tylko zdjęcia żeliwnych elementów infrastruktury miasta ale również fotografie włazów kanalizacyjnych, repery geodezyjne czy inne metalowe elementy wykonane niegdyś z wielką starannością. Można tu zobaczyć ozdobne balustrady balkonów, nietuzinkowe kraty czy ogrodzenia.

12 plików, ostatni dodany 16, Maj 2015
Album oglądany 27 razy

Z zadartą głową


DSC_7359.jpg

Głównie to, na co w pośpiechu dnia nie zwracamy uwagi. Przecież mało kto chodząc po mieście patrzy na zdobienia kamienic! Nie zauważa się roślinności czy ptaków na elewacjach, a przeceż unosząc głowę można spotkać: słoneczniki w zimie, kosze owoców, czy nietoperza w gorące letnie południe. Tu zobaczycie też miejskiego pawia poza murami zoo, czy pszczoły zastygłe w locie na tle ula.

41 plików, ostatni dodany 09, Październik 2013
Album oglądany 19 razy

Widoki


DSC_3282.jpg

Tu będą pojawiać się fotografie, które nawet mnie się spodobały :D

5 plików, ostatni dodany 23, Wrzesień 2013
Album oglądany 26 razy

Różności


DSC_7647.jpg

Tu spotkacie fotki z Łodzi, które pokazują coś ciekawego a nie pasują do innych albumów.

4 plików, ostatni dodany 09, Październik 2013
Album oglądany 30 razy

Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej


DSC_7854.jpg

W 2008 r. przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi otwarto Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej. W chwili obecnej znajduje się w nim osiem budynków, które na pewno trzeba zobaczyć. Sam pomysł skansenu - znakomity natomiast szkoda, że nie do końca utrzymano klimat dawnej Łodzi. Mnie brakuje tu rynsztoków czy choćby prawdziwych latarni gazowych (nie imitacji o dziwnym wyglądzie), ławki przed obiektami też nie mają nic wspólnego z ówczesnymi. Reasumując pomysł SUPER - wykonanie polskie.

30 plików, ostatni dodany 12, Wrzesień 2013
Album oglądany 19 razy

Dawny gmach Miejskiego Towarzystwa Kredytowego


DSC_7841.jpg

Ostatnio było mi dane zobaczyć jeden z odnowionych w ostatnim czasie budynków o szczególnych walorach estetycznych. Dawny gmach Miejskiego Towarzystwa Kredytowego w Łodzi znajdujący się przy ul. Pomorskiej 21 zachwyca swoim wyglądem. Jeszcze nie tak dawno rozpadająca się ruina a dziś sami zobaczcie...

15 plików, ostatni dodany 12, Wrzesień 2013
Album oglądany 12 razy

Zajezdnia tramwajowa BRUS


DSC_8331.jpg

W tym albumie zobaczycie kilka ciekawostek, które "niedługo" można będzie zobaczyć w zajezdni tramwajowej na Brusie mieszczącej się w Łodzi przy ul. Konstantynowskiej 115. Zajezdnię otwarto w 1910 r. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem na jej teren muzeum komunikacji

91 plików, ostatni dodany 18, Wrzesień 2013
Album oglądany 19 razy

Zajezdnia tramwajowa DĄBROWSKIEGO


DSC_6347.JPG

Zdjęcia zostały wykonane na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Dąbrowskiego w 2011 roku jeszcze przed fatalnym w skutkach pożarem dachu hali głównej. Jak zobaczycie w podziemiach MPK pozostawiło całkiem sporo nowych rzeczy a trzeba wiedzieć, że zanim fotografie wykonywano obiekt był dłuższy czas ogólnie dostępny, ogrodzenie było całkowicie rozbite i wstęp na teren był swobodny. Ile dobra zostało wyniesione przez złomiarzy tego się nigdy nie dowiemy.

51 plików, ostatni dodany 19, Wrzesień 2013
Album oglądany 26 razy

Pozostałości instalacji oświetlenia gazowego


DSC_7691.jpg

W albumie zobaczycie fotografie tej nielicznej części instalacji oświetlenia gazowego w Łodzi, która pozostała do dnia dzisiejszego. Oświetlnie gazowe w naszym mieście pojawiło się 13 lipca 1869 roku natomiast ostatnia latarnia gazowa została wyłączona w 1964 roku. Przez prawie 100 lat było nieodłącznym elementem krajobrazu łódzkich ulic. Dziś w mieście nie pali się nawet jedna latarnia gazowa, jest to tym bardziej smutne, że remontując ul. Piotrkowską można było pójść śladem Wrocławia i o tym pomyśleć. Również w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej powinny stać gazowe latarnie a nie liche atrapy.

20 plików, ostatni dodany 20, Wrzesień 2013
Album oglądany 29 razy

Radegast - bez komenarza


nienazwany-9jjj.jpg

Kilka zdjęć wykonanych w oddziale „Stacja Radegast” Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, przy al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt-getta

10 plików, ostatni dodany 21, Wrzesień 2013
Album oglądany 13 razy

Pokazowy łódzki schron


DSC_0657.JPG

Dawno temu udało mi się wpaść do jednego z kilku pomieszczeń schronowych, które do dnia dzisiejszego utrzymują niektóre spółdzielnie mieszkaniowe. Warto wiedzieć, że swojego czasu identyczne pomieszczenia z podobnym wyposażeniem znajdowały się w większości piwnic starych bloków czy łódzkich kamienic.

37 plików, ostatni dodany 24, Wrzesień 2013
Album oglądany 77 razy

"Schron"pod halą sportową w Łodzi


DSC_6228.jpg

Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przy ul. ks. Skorupki 21. Od dawna słyszałem, że pod nią znajduje się schron o olbrzymiej powierzchni ponad pięciu i pół tysiąca metrów. Nie byłbym sobą gdybym się tam nie wybrał i na własne oczy tego nie sprawdził. W tym albumie fotorelacja z tego wypadu.

32 plików, ostatni dodany 18, Wrzesień 2013
Album oglądany 55 razy

Pałac Herbsta - muzeum


DSC_9178.jpg

Zdjęcia wykonane we wnętrzach muzeum pałacu Herbsta, który stanowi oddział Muzeum Sztuki w Łodzi.Pałac został wzniesiony ok. roku 1875 i był prezentem ślubnym Karola Wilhelma Scheiblera dla córki Matyldy i zięcia Edwarda Herbsta. Zdjęcia wykonane bez lampy :(

63 plików, ostatni dodany 17, Październik 2013
Album oglądany 17 razy

Zakładowy schron


DSC_0690.JPG

Fotki wykonane w jednym z trzech schronów znajdujących się na terenie pewnego łódzkiego zakładu. Specjalnie nie piszę gdzie, ale każdy z łodzian codziennie widuje obiekty należące do tego zakładu. Album przybliża zagadnienia, których starsze pokolenia uczyły się na lekcjach przysposobienia obronnego natomiast obecna młodzież powinna poznać na wypadek ataku zombie :)

42 plików, ostatni dodany 20, Październik 2013
Album oglądany 40 razy

WIMA - Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego


DSC_1924.JPG

Kilka fotek wykonanych w jednej spośród wielu dawnych fabryk włókienniczych Łodzi. Musicie wiedzieć, że właśnie WIMA działała najdłużej i została zamknięta jako ostatnia z nich. Dzięki obecnemu zarządowi jest szansa, że nie popadnie w ruinę. Tymczasem zobaczcie sami jak to wygląda teraz. Jeśli jesteście ciekawi fotek szczelin przeciwlotniczych znajdujących się na terenie zakładu to zajrzyjcie do albumu "Zakładowe szczeliny przeciwlotnicze" w mojej galerii Picasa.

75 plików, ostatni dodany 20, Październik 2013
Album oglądany 36 razy

Kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza


DSC_9348.jpg

Kilka fotek z wnętrza najbardziej znanego łódzkiego kościoła ewangelicko-augsburskiego. We wnętrzu zobaczymy m.i.n. gigantyczny żyrandol o średnicy 4 metrów, który ma ponad 240 punktów świetlnych. A w albumie zobaczycie mechanizm do jego opuszczania oraz przepiękne witraże - ponoć jedne z większych w Europie, jest też widok z wieży, dzwonnica od środka, widok na organy :) czy zdjęcia mechanizmu zegarowego.

33 plików, ostatni dodany 30, Listopad 2013
Album oglądany 13 razy

albumów: 17 stron: 2 1

Losowe pliki - Łódź
DSC_6231.jpg
Pomieszczenie filtrowentylatorów13 odsłon
DSC_6238.JPG
1 odsłon
DSC_6587.JPG
0 odsłon
nienazwany-6ff.jpg
0 odsłon
DSC_8744.jpg
Teatr wielki3 odsłon
DSC_7647.jpg
Może jakaś seria drzwi łódzkie :)5 odsłon
DSC_9328.jpg
0 odsłon
DSC_0925.JPG
6 odsłon